Jakie zioła na hemoroidy?

Hemoroidy to guzy odbytnicze suche bądź krwawiące na kiszce stolcowej. Hemoroidy świadczą przede wszystkim o błędach w wyżywieniu, a przede wszystkim niedoboru witaminy A, oraz prowitaminy A ( karotenu). Zadaniem bowiem tej witaminy jest regeneracja śluzówki wewnętrznej przewodów łzowych, oddechowych, trawiennych itp. O tym jakie zioła na hemoroidy dowiemy się z opisu trzech metod stosowanych kuracji ziołowych.

Doraźnie stosujemy okład na odbyt z gotowanej cebuli, pamiętając o częstej zmianie tak by okład nie wysechł. gotową mieszankę ziół Rektosan mielimy i zażywamy dwa razy dziennie po pół łyżeczki proszku popijając letnią wodą. Do tego siemię lniane zmielone i zmieszane z cukrem w proporcji 3:1. Dwa razy dziennie po 15 kropli Propolisu, Aesculan do smarowania i gotowe czopki Hemorol, a do tego Venoscin 3 razy dziennie po 1 tabletce. Do tego wszystkiego robimy odwar z kory kruszyny, kwiatu białej koniczyny, ziela krwawnika i kminku, który pijemy przed spaniem w ilości jednej szklanki dziennie. Podany powyżej przepis to jeden z trzech możliwych sposobów pozbycia się hemoroidów.

Jakie zioła pomogą na hemoroidy? Drugim sposobem na hemoroidy jest picie dwa razy dziennie po szklance odwaru następującej mieszanki ziół: kruszyna pospolita, kwiat śliwy tarniny, liść melisy, liść mięty pieprzowej, koszyczek rumianku, ziele tasznika pospolitego, ziele krwawnika pospolitego, ziele rdestu ostrogorzkiego, owocu kopru włoskiego. Oprócz tego z trzech łyżeczek siemienia lnianego i pół litra wody 10 minut gotujemy odwar i dodajemy do tego 4 łyżki świeżego mleka. Tak przygotowanym wystudzonym płynem nasączamy watkę i przykładamy do kiszki stolcowej nad miednicą, aż do wyczerpania odwaru. Okłady robimy wieczorem.

Trzecim sposobem pozbycia się hemoroidów jest gotowy preparat o nazwie Procto Vitale składający się z mieszanki czterech ziół, a mianowicie rdestu ptasiego, liścia szałwii, korzenia prawoślazu i ziela skrzypu polnego. Zrobienie odwaru jest bardzo proste, a dawkowanie również opisane na opakowaniu. Jak widać ostatni sposób jest najprostszy i na pewno bardzo skuteczny.

Zobacz jaki sposób będzie najbardziej skuteczny http://zylakiodbytu.net.pl/hemoroidy-jaki-lek-jest-najbardziej-skuteczny/ Lecz bez względu na to, którą metodę zastosujemy musimy się liczyć z tym, że hemoroidy mogą się powtarzać. Dlatego ważne jest byśmy reagowali w miarę możliwości jak najszybciej zanim choroba osiągnie stadium krwawniczych guzów odbytniczych, które są bolesne i bardzo niewygodne.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *