Jak działa makijaż permanentny?

Jak działa makijaż permanentny?

W dzisiejszych czasach nic nie determinuje naszego odbioru przez inne osoby jak wygląd wygląd. Widać to także po coraz większej ilości i popularności salonów kosmetycznych, z listą zabiegów która może przyprawić o zawrót głowy. Jednym z nowszych (i jednocześnie popularniejszych) zabiegów jest niewątpliwie makijaż permanentny.


Makijaż permanentny – co to jest?

Zgodnie z nazwą makijaż permanentny to makijaż trwały – co w tym przypadku oznacza spokój na ok. 5 lat. Przeprowadzająca zabieg wprowadza igłami naturalny pigment pod skórę. Dzięki temu mamy możliwość ukrycia wszelkich wad estetycznych, związanych z brwiami, ustami i oczami. Zabieg makijażu trwałego ma zasadniczo trzy metody, do których przejdziemy zaraz:

 • makijaż permanentny oczu
 • makijaż permanentny ust
 • makijaż permanentny brwi

Makijaż permanentny – przeciwwskazania

Zabieg makijażu permanentnego zawsze przed jego wykonaniem wymaga skonsultowania się z osoba, która podejmuje się jego wykonania. Wyeliminuje to problem ewentualnych problemów przy i po jego wykonaniu – takich jak chociażby wszelakie powikłania
Musimy pamiętać o tym, że makijaż trwały jest metoda niezwykle inwazyjną, wiec istnieje szereg zastrzeżeń i wyjątków, w przypadku których nie powinniśmy dokonywać zabiegu. Zaliczamy do nich: choroby przewlekłe,infekcje, ciążę oraz karmienie piersią, choroby skóry oraz przyjmowanie niektórych leków.

Makijaż permanentny – jak długo się utrzymuje?

Aby zminimalizować niedogodności po zabiegu stosuje się specjalistyczne kremy łagodzące, należy także unikać kontaktu ze słońcem. Nalezy mieć jednak na uwadze to, że makijaż permanentny musi być najczęściej powtórzony dla pełnego efektu – co najmniej dwukrotnie w odstępach dwutygodniowych. Dobrze wykonany makijaż powinien wystarczyć nam na około okres 2-5 lat. Jest to więc zasadniczo trwały makijaż, likwidujący codzienny problem malowania się.

brwi z makijażem

Makijaż permanentny brwi – metody

Jak już wspomnieliśmy, rynek kosmetyczny oferuje zasadniczo trzy metody wykonywania tego zabiegu. Oczywiście każda z nich różni się sposobem przeprowadzania, efektem oraz trwałością.

Makijaż permanentny brwi metoda piórkowa.

Metoda piórkowa polega na dokładnym rysowaniu pojedynczych brwi przy pomocy specjalistycznego piórka. Opisywana metoda jest powszechnie uznawana za najbardziej inwazyjną i bolesną ze wszystkich, jednak jest to zasada coś za coś, bowiem jej efekty wyglądają najnaturalniej.

Makijaż permanentny brwi metoda cieniowania

Jest on przeprowadzany w przypadku kiedy pacjentka ma  naturalnie i stosunkowo gęste brwi. Makijaż permanentny brwi metoda cieniowania odpowiada przede wszystkim za nadanie im pożądanego kształtu i koloru – co wydaje się oczywistym problemem w przypadku bujnych brwi. Stopniowo wypełnia się przy pomocy wybranego koloru łuk brwiowy – od wewnątrz jest on jaśniejszy i ściemnia się ku krawędzi brwi.

Makijaż permanentny brwi metodą włoskową.

Jest to zdecydowanie najtrudniejsza oraz najbardziej dokładna metoda. Jest to zabieg, w którym do wykonania zabiegu wykorzystuje się maszynkę przypominająca do złudzenia ta od robienia tatuaży. Jest to na tyle skompilowana metoda, że decydując się na nią potrzebujemy pomocy naprawdę doświadczonego salonu.

brwi po makijażu trwałym

Makijaż permanentny oczu

Ostatnim typem makijażu permanentnego jest makijaż wykonywany na powiekach oczu. W związku z wykonywaniem go niemal na linii rzęs wymaga on największej, wręcz maksymalnej ostrożności osoby wykonującej. W  trakcie zabiegu pacjent zostaje ponadto znieczulony środkiem znieczulającym.

Makijaż permanentny ust

Trwały makijaż ust  to kolejna szalenie popularna metoda poprawiania naszej urody. Pozwala on na doskonałe wypełnienie, powiększenie oraz nadanie kształtu ustom oraz na ujednolicenie ich koloru i ich podkreślenie. Warto pamiętać o tym, aby przed zabiegiem poprosić kosmetyczkę o wykonanie znieczulenia miejscowego – oszczędzimy sobie tym bólu.

 

UMÓW WIZYTĘ W PROFESJONALNYM SALONIE
Salon kosmetyczny Clinica Cosmetologica Gdańsk
ul. Skłodowskiej-Curie 3
(budynek Polon Park, 2 piętro)
80-210 Gdańsk Wrzeszcz
tel. +48 791 604 604
gdansk@clinicacosmetologica.pl

4 komentarze to “Jak działa makijaż permanentny?”

 1. Nemere pisze:

  Bardzo lubię makijaż permanentny – jest drogi, ale naprawdę warto 🙂 Oszczędność czasu gwarantowana.

 2. Mimi pisze:

  moja siostra słuchajcie ma piekne i ciemne brwi i tak pieknie jej to podkkresla oczy.. a ja jestem blondynka i moich brwi wlasciwie nie widac ;/;/ musialam sobie po prostu zrobic makijaz permanentny bo bylam poprostu niewidoczna.. ;/;/;/

 3. Klaudiśś pisze:

  ciekawe jak boli makijaż permanentny ust jeśli to ci normalnie taką igłą robią

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *