W jaki sposób działa triacneal na zmarszczki?

W jaki sposób działa triacneal na zmarszczki?

Triacneal to znany kosmetyk od lat popularny w leczeniu trądziku. Znajdziemy go w każdej aptece i zapłacimy za niego około 60 zł. za 30 ml. Jednak środek ten pomoże skutecznie walczyć nie tylko z trądzikiem, ale także ze zmarszczkami. To zasługa substancji czynnych, które zawiera krem, a są to: kwas glikolowy w stężeniu 6%, retinaldehyd w stężeniu 0.1% oraz efectiose w stężeniu również 0.1%.

Kwas glikolowy od dawna stosowany jest na zmarszczki. W gabinetach kosmetycznych wykonuje się zabiegi przy użyciu bardzo wysokich stężeń. W domowych warunkach nie ma możliwości stosowania takich preparatów. W niższych stężeniach kwas glikolowy także potrafi poradzić sobie z wiotką skórą. Kwas glikolowy należy do grupy kwasów AHA. W mniejszych ilościach ma działanie silnie nawilżające oraz regenerujące. Pomaga skórze w pozbyciu się martwych, uszkodzonych i starych komórek, dzięki czemu cera staje się wyraźnie gładsza. Kwas glikolowy potrafi wnikać w głąb skóry pobudzając fibrolasty oraz stymulując syntezę kolagenu i elastyny. To substancje naturalnie występujące w skórze, odpowiedzialne za jej gęstość, jędrność i elastyczność. W kosmetyce docenia się przede wszystkim fakt, że kwas glikolowy potrafi wyraźnie zwiększyć grubość skóry, przez co zniwelowane zostaje wrażenie wiotkości.

Drugim składnikiem, który sprawia, że Triacneal na zmarszczki działa doskonale, jest retinaldehyd. Jest to najsilniejszy, dostępny bez recepty, retinoid – pochodna witaminy A. To kolejna substancja, która w początkowej fazie stosowania prowadzi do złuszczania skóry. Podobnie, jak w przypadku kwasu glikolowego, jest to efekt redukowania martwych komórek. Dzięki temu procesowi, skóra z czasem staje się coraz gładsza i zdrowiej wyglądająca. Retinaldehyd pobudza komórki do regeneracji, a do tego stymuluje produkcję białek przez komórki. Prowadzi to do pogrubienia naskórka, który odporny jest na uszkodzenia oraz utratę wody. Podobnie, jak kwas glikolowy, ten retinoid także stymuluje produkcję kolagenu i elastyny. Przy tym posiada zdolność naprawiania uszkodzonych włókien. Co niezwykle istotne, jest to substancja, która likwiduje wolne rodniki, będące przyczyna starzenia się cery.

W pierwszej fazie stosowania kosmetyku skóra łuszczy się, co jest wynikiem pozbywania się uszkodzonego naskórka. Dzięki temu cera będzie się regenerować, a miejsce starych komórek zastąpią nowe i zdrowe. Faza ta trwa kilka tygodni, zazwyczaj 2 – 4. W tym czasie należy unikać ostrego słońca. Triacneal najlepiej stosować jako krem na noc, a rano aplikować delikatny krem nawilżający z filtrami UV. Optymalne efekty daje długotrwałe stosowanie kremu, a ostateczne rezultaty obserwujemy po półrocznej kuracji. Włókna skóry są odbudowane, zwiększa się ilość kolagenu, zmarszczki zostają spłycone, a także następuje poprawa napięcia cery. To krem, który pokochają panie w każdym wieku, gdyż jest to wielofunkcyjny preparat. Osoby około 30 – 35. roku życia zaczynają zauważać pierwsze zmarszczki, ale jednocześnie coraz częściej borykają się z zaskórnikami oraz grudkami. Triacneal pomoże kontrolować problem trądziku grudkowego (który charakterystyczny jest dla osób dorosłych), jednocześnie walcząc ze zmarszczkami oraz regenerując cerę.  Dodatkowo preparat pozbędzie się wszelakich przebarwień. To krem, który opóźni procesy starzenia, ale także spłyci już istniejące linie oraz poprawi ogólny wygląd cery. Stanie się ona nawilżona, gładka, napięta, elastyczna i gęstsza.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *